مقالات من
مقاله تعیین منحنیهای ایزوکرونیک ایران و کاربرد آن در عملکرد خطوط انتقال نیرو در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله طراحی مدل سنجش رضایت مشتری جهت واردات محصول با رویکرد مدلسازی معادلات ساختاری در word دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله طراحی مدل سنجش رضایت مشتری جهت واردات محصول با رویکرد مدلسازی معادلات ساختاری در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله طراحی مدل سنجش رضایت مشتری جهت واردات محصول با رویکرد مدلسازی معادلات ساختاری در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله طراحی مدل سنجش رضایت مشتری جهت واردات محصول با رویکرد مدلسازی معادلات ساختاری در word :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: کنفرانس بین المللی اقتصاد مدیریت و علوم اجتماعی
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
سمر حافظی – کارشناس بازرگانی، امور قراردادها شرکت تعمیرات و نگهداری اختر برق اصفهان
سیدسعید انصاری فر – کارشناس برنامه و بودجه معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان
نگین قائمیه – کارشناس ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران جنوب، گروه مهندسی صنایع، تهران، ایران
زهرا مشایخی – کارشناس ارشد مدیریت دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان(اصفهان)، گروه مدیریت دولتی، اصفهان، ایران

چکیده:
یکی از مهم ترین تحولاتی که در زمینه فلسفه های بهبود کیفیت در آخرین دهه از قرن بیستم به وقوع پیوست آن بود که موضوع اندازه گیری میزان رضایت مشتری به عنوان یکی از عناصر و الزامات اصلی سیستم های مدیریت کیفیت در کلیهموسسات و بنگاه های کسب و کار شناخته شد. پژوهش حاضر با عنوان طراحی مدل سنجش رضایت مشتری در تجارت بین الملل می باشد. هدف این پژوهش شناخت عوامل تاثیرگذار بر رضایت مشتری در بین بازرگانان اتاق بازرگانی اصفهان ودستیابی به یک مدل نظری تحلیلی می باشد که با استعانت از نظریه های مرتبط ، عوامل مهم و اثرگذار مورد بررسی قرارمی گیرد. پژوهش حاضر با طرح پرسشهایی، به تحلیل و تبیین موضوع پژوهش پرداخته است . روش تحقیق این پژوهش، توصیفی از نوع علی معلولی و ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه است. نمونه مورد مطالعه 265 نفر از اعضای اتاق بازرگانیهستند که با روش نمونه گیری مرحله ای انتخاب شده اند. برای آزمون مدل نظری تحقیق از نرم افزار لیزرل استفاده شده است .نتایج این پژوهش بر وجود یک رابطه آماری مستقیم بین متغیرهای مستقل و متغیر وابسته پژوهش حکایت دارد. به عبارت دیگر رابطه معنی دار و مستقیم بین متغیرهای مستقل شامل انتظارات، بسته بندی، بازرسی و کیفیت درک شده خدمت با متغیروابسته میزان رضایت مشتری وجود دارد. همچنین نتایج الگوسازی معادلات ساختاری حکایت از رابطه بین متغیرهای مستقل و متغیر وابسته دارد که با توجه به شاخصهای الگوسازی می توان استدلال کرد که مدل ارائه شده از برازش خوبی برخوردار بوده است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله تلفیق فناوری های نوین و راهکارهای معماری بومی و سنتی در توسعه ی پایدار خانه ها در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تعیین رابطه بین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و فاصله بین مردمک ها در word دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تعیین رابطه بین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و فاصله بین مردمک ها در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله تعیین رابطه بین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و فاصله بین مردمک ها در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تعیین رابطه بین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و فاصله بین مردمک ها در word :

مقاله تعیین رابطه بین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و فاصله بین مردمک ها در word که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در مجله دانشکده دندانپزشکی مشهد از صفحه 1 تا 6 منتشر شده است.
نام: تعیین رابطه بین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و فاصله بین مردمک ها
این مقاله دارای 6 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فاصله بین مردمک ها
مقاله عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا
مقاله بیماران بی دندان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مهدوی ایزدی ظفر
جناب آقای / سرکار خانم: آذان گو خیاوی حسن
جناب آقای / سرکار خانم: دادپور یلدا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تخمین عرض مزیودیستالی دندان سانترال فک بالا بویژه برای ساخت دندان مصنوعی در افراد بی دندان کار مشکلی می باشد. در این موارد یکی از راه های تعیین اندازه دندان استفاده از شاخص های خارج دهانی است. هدف ازاین تحقیق تعیین رابطه عرض مزیودیستالی دندان سانترال فک بالا با اندازه فاصله بین مردمک ها، که از ثبات خوبی در طول عمر برخوردار است، بود.
مواد و روش ها: در این مطالعه توصیفی مقطعی در 100 فرد ایرانی (50 مرد و 50 زن با میانگین سنی 23±63 سال) عاری از ناهنجاری چشمی و دندانی، اندازه گیری عرض مزیودیستالی سانترال بالا و فاصله بین مردمک ها توسط گیج Boley با دقت 01 میلیمتر، برای هر فرد سه مرتبه انجام شده و میانگین آنها به دست آمد. برای ارزیابی ارتباط بین این دو پارامتر یک فرمول ریاضی محاسبه شد و در 20 فرد دیگر (10 مرد و 10 زن با میانگین سنی 248±156 سال) کارایی فرمول جهت تعیین اندازه دندان مورد بررسی قرار گرفت و تفاوت بین اندازه محاسبه شده با اندازه واقعی دندان توسط آزمون آماری Pair t-test مقایسه گردید.
یافته ها: در مرحله اول این نتایج حاصل شد: میانگین عرض مزیودیستال دندان سانترال بالا 86±04 میلی متر و میانگین فاصله بین مردمک ها 621±28 میلیمتر بدست آمد. میزان همبستگی این دو پارامتر (r=0.446) (P<0.05) محاسبه گردید که بر اساس آن فرمول ریاضی زیر ارایه شد: (y عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا و x فاصله بین مردمک ها می باشد.) (مردان Y=0.15x-0.0002x2) (زنان Y=0.22 x-0.0014 x2). در مرحله دوم تحقیق این فرمول ها در %90 افراد (18 مورد از 20 نفر) با دقت 05 میلی متر جهت تخمین عرض مزیودیستال دندان سانترال فک بالا صحت داشته و کاربردی بود.
نتیجه گیری: فاصله بین مردمک ها به عنوان یک لندمارک مناسب برای تخمین عرض دندان سانترال فک بالا پیشنهاد می گردد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله بررسی کاربرد نانوکاتالیست ها در فرآیند کراکینگ در صنایع پتروشیمی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله کنترل خوردگی ناحیه جزرومدی سازه های دریایی در word دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کنترل خوردگی ناحیه جزرومدی سازه های دریایی در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله کنترل خوردگی ناحیه جزرومدی سازه های دریایی در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کنترل خوردگی ناحیه جزرومدی سازه های دریایی در word :

سال انتشار: 1369

محل انتشار: اولین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی

تعداد صفحات: 17

نویسنده(ها):

حمید رواسی کاشانی –

چکیده:

بدون شک ناحیه جزر و مدی سازه های دریایی یکی از آسیب پذیرترین قسمتهای این تاسیسات می باشد. ضربات ممتد و شدید امواج، اکسیژن فراوان، فقدان حفاظت کاتدی، اسپری نمک که دائما بر روی این سطوح خیس و خشک میگردد و دشواری دسترسی به این قسمت همگی تاکید بر اهمیت حفاظت ناحیه جزر و مدی تاسیسات دریائی دارند.
سیستم حفاظت کاتدی بدلیل عدم وجود یک الکترولیت دائمی در این ناحیه نمیتواند برقرار گردد. از سوی دیگر رنگهای صنعتی مدرن را، برای دستیابی به بالاترین قدرت پوشانندگی، باید حتما در کارگاه و با روشهای بسیار پیچیده بر روی دستگاهها بکار برد.
بنابراین کاربرد اینگونه پوششها برای تاسیسات دریایی بخصوص تحت شرایط سخت جوی ناحیه جزرومدی بسیار مشکل بوده و هرگز از نظر کیفی دارای کاردهی خوبی در این ناحیه نمیباشد.
در این مقاله مروری بر چگونگی و میزان خوردگی این ناحیه از تاسیسات دریایی داشته و همچنین روشهای جلوگیری از خوردگی شامل پوششهای فلزی و غیر فلزی بیان گردیده است. از سوی دیگر تجربیات شرکت نفت فلات قاره در این رابطه و مقایسه روشهای حفاظتی موجود مورد بحث قرار گرفته است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله اندازه گیری مقادیر فلزات سنگین سرب و نیکل در 2 نمونه ماهی صید شده از دریای عمان در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی میزان لیزینوآلانین در برخی شیرهای پاستوریزه و استریلیزه مصرفی در شهر تهران در سال 1390 در word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی میزان لیزینوآلانین در برخی شیرهای پاستوریزه و استریلیزه مصرفی در شهر تهران در سال 1390 در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی میزان لیزینوآلانین در برخی شیرهای پاستوریزه و استریلیزه مصرفی در شهر تهران در سال 1390 در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی میزان لیزینوآلانین در برخی شیرهای پاستوریزه و استریلیزه مصرفی در شهر تهران در سال 1390 در word :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
نسیم خورشیدیان – دانشجوی دکترای علوم و صنایع غذایی، دانشکده تغذیه و علوم و صنایع غذایی شهید بهشتی
اقدس تسلیمی – عضو هیئت علمی گروه علوم و صنایع غذایی، دانشکده تغذیه و علوم و صنایع غذایی شهید بهشتی

چکیده:
سابقه و هدف: فرآیند های حرارتی پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون در شیر به منظور افزایش م اندگاری آن حائز اهمیت هستند، ولی با توجه به اثرات نامطلوبی که بر کیفیت غذیه ای این فراورده ها به دلیل ایجاد ترکیبات شیمیایی با ایجاد اتصالات ثانویه دارد، قابلیت دسترسی به اسیدهای آمینه ضروری کاهش یافته و ترکیب حاصله اثرات نفروتوکسیسیتی در کلیه انسان دارد. هدف از انجام این پژوهش، بررسی میزان لیزینوآلانین در شیرهای پاستوریزه و استریلیزه مصرفی در شهر تهران می باشد. مواد و روش ها: مقدار پروتئین در شیر خام و پاستوریزه و استریل با روش کلدال اندازه گیری شد و هیدرولیز پروتئین شیر، توسط اسید کلریدریک 6N در دمای 110C به مدت 22 ساعت انجام شد. پروتئین هیدرولیز شده در آب مقطر حل و pH آن به وسیله محلول سود 12N به 9 رسانده شد. به منظور مشتق سازی لیزینوآلانین آزاد شده، به 0/5 میلی لیتر از محلول صاف شده، 0/5 میلی لیتر بافربورات با pH=9 اندازه گیری شد. یافته ها: مقدار لیزینوآلانین اندازه گیری شده در نمونه شیر خام تهیه شده از یکی از کارخانه های لبنی و نمونه های شیر خام تهیه شده از مراکز فروش لبنیات، به ترتیب صفر و 5mg/kg بود. مقدار لیزینوآلانین اندازه گیری شده در شیرهای پاستوریزه در محدوده 34-86mg/kg و در نمونه های شیر استریل، بین 112-233mg/kg بوده است. در بررسی اثر دوره نگهداری بر تغییرات لیزینوآلانین در شیر استریل در دمای 25 درجه سانتی گراد و در روزهای 1، 7، 15، 30 و 60 مشخص شد که مقدار لیزینوآلاتین به تدریج افزایش می باید. نتیجه گیری: نتایج این تحقیق نشان می دهد که لیزینوآلانین در شیرهای پاستوریزه و استریلیزه مصرفی در شهر تهران وجود دارد و مقدار آن در شیرهای استریلیزه بیشتر از پاستوریزه است. علاوه بر این مقایسه مقادیر لیزینوآلانین در شیر پاستریزه و استریلیزه با سایر کشورها نشان می دهد که مقدار لیزینوآلاتین در شیرهای مصرفی شهر تهران بیشتر است. با توجه به اثرات سوء ترکیب مزبور و مصرف روزانه شیر توسط کودکان و افراد بزرگسال، کنترل ترکیب لیزینوآلانین در شیرهای پاستوریزه و استریل و کنترل دما و زمان در فرآیندهای حرارتی ضروری می باشد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله مدیریت بحران خشکسالی: راهکاری اساسی جهت مقابله با پدیده گرد وغبار در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله واکنش عملکردواجزای عملکردبرنج رقم شیرودی به کاربرد سه ساله کمپوست زباله شهری و کود شیمیایی در word دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله واکنش عملکردواجزای عملکردبرنج رقم شیرودی به کاربرد سه ساله کمپوست زباله شهری و کود شیمیایی در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله واکنش عملکردواجزای عملکردبرنج رقم شیرودی به کاربرد سه ساله کمپوست زباله شهری و کود شیمیایی در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله واکنش عملکردواجزای عملکردبرنج رقم شیرودی به کاربرد سه ساله کمپوست زباله شهری و کود شیمیایی در word :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دوازدهمین کنگره علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران
تعداد صفحات: 4
نویسنده(ها):
فیض اله عزیززادفیروزی – دانشجوی کارشناسی ارشدزراعت
همت اله پیردشتی – دانشیاردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
محمدعلی بهمنیار – دانشیاردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
محمدعلی اسماعیلی – استادیاردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

چکیده:
افزایش جمعیت شهری و تولید حجم انبوهی ازضایعات جامدشهری موجب شده تا بخش زیادی ازمحتویات قابل تفکیک و بازیافت و این ضایعات به کودهای الی ازجمله کمپوست تبدیل شوند به همین منظوردراین پژوهش تاثیر مصرف سه ساله کمپوست زباله شهری به صورت جداگانه و همراه با کودشیمیایی برعملکردواجزای عملکردبرنج رقم شیرودی رقم اصلاح شده درسال 1389 بصورت طرح بلوکهای کامل تصادفی در14تیمار و 3تکرار مورد بررسی قرارگرفت تیمارها شامل شاهد کود شیمیایی توصیه شده و 15و30و45 تن کمپوست درهکتارساده و کمپوست همراه با مقادیر 25و50و75 درصد کودشیمیایی بوند نتایج نشان داد ارتفاع بوته دراثرکاربرد 45تن کمپوست +50درصد کودشیمیایی درهکتار 1/15برابر نسبت به تیمارشاهد افزایش یافت وزن هزاردانه نیز دراثراستفاده45 تن کمپوست درهکتار +25 درصد کودشیمیایی حدود 2/5 گرم نسبت به شاهد افزایش نشان داد همچنین تیمار15تن کمپوست درهکتار با186 تعداددانه پربهتر ازبقیه تیمارها بود بعلاوه مصرف 15تن کمپوست +75درصد کودشیمیایی درهکتار مقدارعملکرد را حدود 60درصد نسبت به شاهد افزایش داد درمجموع این ازمایش نشان داد کمپوست زباله شهری غنی شده باکودشیمیایی باعث بهبود عملکردواجزای عملکرددرگیاه برنج رقم شیرودی گردید.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله مقایسه روش آنالیز مستقیم (DAM) و روش طولی مؤثر (ELM) در طراحی قاب های خمشی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی اثرافزودن کنسانتره کشمش گرد، پکتین و صمغ زدو بر ویژگی های حسی، میکروبی و فیزیکوشیمیایی ماست هم زده و نگهداری در شرایط سرد در word دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثرافزودن کنسانتره کشمش گرد، پکتین و صمغ زدو بر ویژگی های حسی، میکروبی و فیزیکوشیمیایی ماست هم زده و نگهداری در شرایط سرد در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله بررسی اثرافزودن کنسانتره کشمش گرد، پکتین و صمغ زدو بر ویژگی های حسی، میکروبی و فیزیکوشیمیایی ماست هم زده و نگهداری در شرایط سرد در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثرافزودن کنسانتره کشمش گرد، پکتین و صمغ زدو بر ویژگی های حسی، میکروبی و فیزیکوشیمیایی ماست هم زده و نگهداری در شرایط سرد در word :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سومین همایش ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات: 13
نویسنده(ها):
سید علی اکبر فندرسی – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد آیت الله آملی، گروه صنایع غذایی، آمل، ایران
لیلا گلستان – استادیار دانشگاه آزاد اسلامی، واحد آیت الله آملی، گروه صنایع غذایی، آمل، ایران
رضا فرهمندفر – استادیار دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، گروه صنایع غذایی، ساری، ایران،

چکیده:
ماست سرشار از مواد مغذی از جمله پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی است. تهیه ی ماست طعم دار روش مناسبی در تشویق کودکان به مصرف لبنیات و میوه است. کنسانتره کشمش حاوی ماده پر ارزشی همچون آهن می باشد که افزودن آن به ماست، ارزش تغذیه ای آن را بالا می برد. کنسانتره از کشمش درجه دو و سه استخراج گردید. استفاده از هیدروکلوئیدها به دلیل ویژگی های عملکردی مناسب نظیر قوام دهندگی و تشکیل ژل، در صنایع لبنی گسترش یافته است. در این تحقیق یک صمغ صنعتی (پکتین) و یک صمغ بومی (زدو) مورد مقایسه قرار گرفتند. فاکتور های آزمایش شامل کنسانتره کشمش در سه سطح (2، 4، 6%) هیدروکلوئید پکتین در یک سطح (0/3%)، صمغ زدو در یک سطح (0/2%)، در زمان (0، 4، 8، 12، 16) روز پس از تولید، مورد بررسی قرار گرفتند. کلیه ی آزمایشات در سه تکرار در سطح احتمال (0/05>P) انجام گردید. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل های آماری نشان داد نوع پایدارکننده تأثیر قابل ملاحظه ای بر pH ، اسیدیته، خواص حسی، میزان رشد کپک و مخمر و لاکتیک اسید باکتر نداشت. ویسکوزیته تیمارهای حاوی صمغ زدو بالاتر از تیمارهای حاوی پکتین بود. با گذشت زمان اسیدیته، ویسکوزیته، میزان رشد کپک و مخمر و لاکتیک اسید باکتر نمونه ها افزایش یافت درحالیکه pH و پذیرش حسی کاهش یافت.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله آمار مبتنی بر شواهد: رویکرد مناسب توصیف و تحلیل داده های یک پژوهش در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ارزیابی میزان تأثیر ترکیب مصالح بازالتی در افزایش PSV مصالح آهکی در word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی میزان تأثیر ترکیب مصالح بازالتی در افزایش PSV مصالح آهکی در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارزیابی میزان تأثیر ترکیب مصالح بازالتی در افزایش PSV مصالح آهکی در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی میزان تأثیر ترکیب مصالح بازالتی در افزایش PSV مصالح آهکی در word :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: نهمین کنگره بین المللی مهندسی عمران
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
ابوذر شفیع پور – کارشناس ارشد، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران
احمد منصوریان – عضو هیئت علمی، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران

چکیده:
در اثر صیقلی شدن سنگدانههایی که برای تولید در مخلوطهای آسفالتی استفاده میشود، عدد اصطکاک سطح روسازی معابر کاهش مییابد که این امر باعث تصادفات در جادهها، خصوصاً در هنگام خیس بودن سطح میگردد. تجربه نشان داده است که استفاده از مصالح سنگی آهکی دررویه آسفالتی راهها علی رغم مزایا بسیاری که دارد از دوام کافی در برابر صیقل برخوردار نیستند به همین دلیل سطح راههای ساخته شده با اینمصالح از ایمنی خوبی برخوردار نمیباشند. یکی از راهکارهای بهبود و افزایش مقاومت صیقلی مصالح، اختلاط دو یا چند نوع مصالح با ارزش = صیقلپذیری متفاوت است. دراین مقاله یک نمونه سنگ آهکی با مقاومت صیقلی پایین) 03 PSV ( با یک نمونه سنگ بازالتی با مقاومت صیقلی= بالا ) 03 PSV ( در درصدهای وزنی مختلف مخلوط و مقاومت صیقلی مخلوط بدست آمده تعیین گردید و با مقدار استاندارد مقایسه گردید.تحلیل نتایج نشان میدهد که میتوان با افزایش حداقل 03 درصد سنگ بازالت به سنگ آهک، از این ترکیب در ساخت رویه آسفالتی استفاده کرد. همچنین تحلیل نتایج ساعتی عدد اصطکاک نشان می دهد که حداکثر کاهش عدد اصطکاک بین ساعات 0 تا 0 اتفاق افتاده است که این کاهش بیش از 03 درصد کل کاهش اصطکاک بوده است و با افزایش بازالت افزایش یافته است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله اولین بررسی تحمل به خشکی لاینهای اولیه غله جدید تریتی پایرم (AABBEbEb) و نتایج F1 حاصل از تلاقی انها با رقم گندم نوید در مقایسه با تریتیکاله در ایران در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله ارزیابی عملکرد با استفاده از مدل تخصیص همگن وزن ها درتحلیل پوششی داده ها در word دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارزیابی عملکرد با استفاده از مدل تخصیص همگن وزن ها درتحلیل پوششی داده ها در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله ارزیابی عملکرد با استفاده از مدل تخصیص همگن وزن ها درتحلیل پوششی داده ها در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارزیابی عملکرد با استفاده از مدل تخصیص همگن وزن ها درتحلیل پوششی داده ها در word :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: هشتمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

تعداد صفحات: 7

نویسنده(ها):

محمدعلی کوشکی – دانشجوی کارشناسی ا رشد
کاظم نقندریان – استادیار دانشگاه علم و صنعت ایران
احمد ماکوئی – دانشیار دانشگاه علم و صنعت

چکیده:

دراین مقاله به ارزیابی عملکرد تولید گندم درایران با استفاده از مدل تحلیل پوششی داده ها درشرایط تخصیص همگن وزن ها پرداخته شده است این مدل توسط استانکو دیمیترو و وارن ساتون درسال 2010 معرفی شده است این روش تاثیری برفضای جواب ندارد و درحقیقت باعث ناموجه شدن فضای جواب نمی شود اهمیت تخصیص وزن ها دراین مدل توسط فاکتور B مشخص می شود دراین مقاله روشی برای بدست آوردن اهمیت تخصیص همگن وزن ها برمبنای رگرسیون خطی معرفی شده است با توجه به اهمیت بخش کشاورزی واحدهای مورد ارزیابی استانهای کشور درتولید گندم انتخاب شده است نتایج نشان دهنده وزنهای غیرصفر و ایجاد تمایز مناسبی بین واحدها می باشد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله شبیه سازی اجزای محدود و بررسی تجربی اثر مسیر فشار بر شکل دهی فنجان های استوانه ای باپیشانی نیم کروی در فرآیند کشش عمیق هیدرودینامیکی با فشار شعاعی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله لویی کان و اندیشه او در باب طراحی مجلس ملی بنگلادش در word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله لویی کان و اندیشه او در باب طراحی مجلس ملی بنگلادش در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله لویی کان و اندیشه او در باب طراحی مجلس ملی بنگلادش در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله لویی کان و اندیشه او در باب طراحی مجلس ملی بنگلادش در word :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: اولین همایش علمی پژوهشی افق های نوین در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی ایران
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
رضا فراشی – مدرس گروه معماری پردیس علوم تحقیقات لرستان
امین رشنو – دانشجوی کارشناسی ارشد معماری پردیس علوم تحقیقات لرستان

چکیده:
مفهوم و فهم معنای حقیقی عملکرد حاصل تعاریف نظری در آرا و نظریه های معماران و صاحب نظران تاریخ نظریه پردازی معماری و به ویژه در قرن بیستم است. که سهم عمد ای در تحول مفاهیم بنیادین نظریه پردازی معماری داشته اند .گر چه لویی کان یکی از بزرگترین معماران سبکمعاصر می باشد ، اما بسیاری از ما آنطور که باید و شاید با آثار او آشنا نیستیم . کارهای معماری لویی کان، از طریق پنج اصل ثابت قابل تشخیص است . از نظر کان ، نور نه تنها به دلیل روشن کردن فضا بلکه به عنوان خالق فضا، عاملی مهم در طراحی ساختمان به حساب میآید. در این مقاله سعی شد هر چند مختصرشخصیت و دیدگاهها و اندیشه های لویی کان در باب معماری پرداخته شود. و با بررسی مجلس ملی بنگلادش از نظر طراحی و اعتقادات او در این زمینه بیشتر آشنا می شویم. هدف از ارائه این مقاله فهم و شناسایی اندیشه های لویی کان و بررسی یکی از پروژههای وی به عناون نمونه می باشد. که مجلس ملی بندشد، واقع در داکا انتیاب شد است. جنس تحقیق کاربردی می باشد که به روش، تحقیق توصیفی- تحلیلی کار شده است


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
مقاله هیأت منصفه در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله کنترل فازی و استفاده از طراحی فیدبک حالت و مشاهدهگر کاهش رتبه برای سیستم پاندول معکوس در word دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله کنترل فازی و استفاده از طراحی فیدبک حالت و مشاهدهگر کاهش رتبه برای سیستم پاندول معکوس در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله کنترل فازی و استفاده از طراحی فیدبک حالت و مشاهدهگر کاهش رتبه برای سیستم پاندول معکوس در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله کنترل فازی و استفاده از طراحی فیدبک حالت و مشاهدهگر کاهش رتبه برای سیستم پاندول معکوس در word :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: اولین همایش منطقه ای برق و فناوریهای نوین
تعداد صفحات: 6
نویسنده(ها):
افشین کاظمی – دانشجوی کارشناسی ارشد برق -کنترل، دانشکده فنی -مهندسی دانشگاه شهرکرد
سعید حقوقی – استادیار، دانشکده فنی -مهندسی دانشگاه شهرکرد
نویدرضا ابجدی – استادیار، دانشکده فنی-مهندسی دانشگاه شهرکرد

چکیده:
یکی از سیستم هایی که علی رغم ساختار بسیار ساده در اکثر کتب و مراجع برای اثبات برتری های یک روش کنترلی مورد استفاده قرار می گیرد، سیستم آونگ وارونه می باشد.در این مقاله برای به تعادل درآوردن پاندول در حالت عمودی از کنترل کننده فازی و کنترل فیدبک حالت و مشاهده گر کاهش رتبه استفاده می شود. کنترل کننده فازی در قسمت جعبه ابزار فازی متلب طراحی شده و سپس در محیط سیمولینک متلب به مدل سیستم اعمال می شود. علاوه بر این، در ادامه کنترل سیستم پاندول معکوس را با طراحی فیدبک حالت و مشاهده گر مناسب انجام خواهیم داد و نتایج بدست آمده را با نتایج حاصل از کنترل-کننده فازی مقایسه می کنیم. هدف ما در این مقاله طراحی یک کنترل کننده فازی جدید و مناسب برای کنترل زاویه خروجی پاندول معکوس و در نهایت مقایسه نتایج بدست آمده با نتایج حاصل از کنترل فیدبک حالت و مشاهده گر می باشد


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
جمعه سیم 7 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X