مقالات من
تحقیق نقش خازنها به عنوان المان های الکتریکی و الکترونیکی در word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله رایگان آشنایی با Ups در word دارای 3 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله رایگان آشنایی با Ups در word کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی مقاله رایگان آشنایی با Ups در word،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن مقاله رایگان آشنایی با Ups در word :


لوازم الکتریکی معمولا نسبت به نوسانات ولتاژ برق بسیار حساس هستند . و همانطور که می‌دانید نوسان ولتاژ در برق شهر تقریبا یک امر روزمره است. کارخانجات تولید کننده وسایل الکتریکی معمولا از یک منبع تغذیه برای رفع این مشکل استفاده می‌‌کنند.
معمولا کار یک منبع تغذیه در این گونه وسایل جلوگیری از نوسانات برق مخرب برای دستگاه می‌باشد. ولی زمانی که برق شهر قطع می‌‌شود از منبع تغذیه هم کاری بر نمی‌آید.

اگر از کامپیوترتان زیاد استفاده می‌کنید احتمالا تا بحال برای شما هم پیش آمده که در هنگام کار با کامپیوترتان برق قطع شده باشد واگر انسان خوش شانسی هستید احتمالا هنوز کامپیوترتان درست کار می‌کند. البته در بیشتر موارد حداقل مادربرد کامپیوتر آسیب می‌بیند. اگر CPU نسوخته باشد باید گفت هنوز هم نسبتا انسان خوش شانسی هستید.

امروزه با وجود مادربردهایی که خیلی هم گران نیستند می‌توانید از روشهای ارزان قیمت مختلفی برای محافظت مادربرد کامپیوتر در برابر مشکلات منبع تغذیه (برق شهر) استفاده کنید. ولی هیچ روشی مانند استفاده از UPS و Uninterruptible Power Supplies یا یک منبع تغذیه بدون وقفه نمی‌تواند از تجهیزات گرانقیمت شما در برابر مشکلات برق حفاظت کند. زمانیکه شما یک سرور یا کامپیوتر گرانقیمت دارید اهمیت وجود UPS بیشتر می‌شود.

UPS برای فیلتر نوسانات ناخواسته برق ورودی و کنترل ولتاژ آن دارای مدارات خاصی است. و برای حل مشکل قطع برق یا افت بیش از حد ولتاژ ( افت ولتاژ برای بسیاری تجهیزات مضر است یا سبب از کار افتادن موقت آنها می‌شود ) از باتری استفاده می‌کند که کل این مجموعه را تغذیه پشتیبان می‌گویند.

انواع UPS
در مفهوم کلی به دو نوع و فرم وجود دارد : آنلاین (UPS Online ) – آفلاین ( Line Interactive UPS ) و هر کدام از این دو می‌توانند با شکل موج خروجی سینوسی ، شبه سینوسی ، مربعی و ... باشند.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دوشنبه دهم 8 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X